Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Anabilim Dalı Disiplinler arası Yüksek Lisans Programı Fen Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak kurulmuştur. Programımız seçkin öğretim üyesi kadrosuyla disiplinler arası alanda kendini geliştirmek ya da akademik alanda araştırmacı olmak isteyen öğrencilerine bilimsellik anlayışı kazandırmak, teknoloji bilgi, beceri ve yetkinlikleri edindirmeyi hedeflemektedir.

Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler Teknoloji ve İnovaston Yönetimi alanında “Yüksek Lisans Derecesi”ne sahip olur.

Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi, günümüz gerekliliklerine ve ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik olarak, “teknoloji yönetimi”, “inovasyon yönetimi”, “bilgi yönetimi”, “yaratıcı düşünme” gibi alanlarda uzmanlık ve uygulama bilgisine sahip, teknolojinin hem teknik hem de sosyal ve idari boyutlarını bilimsel, bütünsel ve sistematik bir bakış açısıyla yorumlayabilen mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yüksek Lisans diplomasına sahip bireyler birçok farklı endüstri alanlarında çalışabilirler. Aynı zamanda, akademik yaşamlarına devam etmek isteyenler, üniversite ve araştırma enstitülerindeki araştırma gruplarına katılabilirler.

Programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler Teknoloji ve İnovasyon bilimi alanında veya bu alandan öğrenci kabul eden diğer bilim dallarında doktora derecesine başvuruda bulunabilir.

Eğitim-Öğretim

Uzaktan eğitim programlarında öğretim her hafta mesai saatlerinden sonra canlı derslerle gerçekleştirilmektedir. Canlı derslere devam zorunluluğu bulunmamaktadır. Canlı derslerin arşiv videolarına daha sonra öğretim yönetim sisteminden erişilebilmektedir.

Ara sınavlar, final ve bütünleme sınavları Amasya’da yüz yüze yapılmaktadır. Uygulamalı dersler için final sınavları öncesinde laboratuvar uygulamaları yapılabilmektedir.

Harç Ücretleri

2023 -2024 yılı için belirlenen dönemlik harç ücreti 7500 TL ‘dir.

Dersler

1.DÖNEM

Dersin Kodu Dersin Adı Teorik Uygulama Kredi
FTİY2UZ005 ÖĞRENEN ORGANİZASYONLAR 3 0 3
FTİY2UZ011 BİLGİSAYARLA BÜTÜNLEŞİK İMALAT 3 0 3
FTİY2UZ007 TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ VE TASARIMI 3 0 3
FTİY2UZ012 KARAR DESTEK SİSTEMLERİ 3 0 3
FTİY2UZ009 GİRİŞİMCİLİK,KÜÇÜK İŞLETME YÖNETİMİ VE İNOVASYON 3 0 3

 

2.DÖNEM

Dersin Kodu Dersin Adı Teorik Uygulama Kredi
FTİY2UZ010 YARATICI PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ 3 0 3
FTİY2UZ006 YALIN ÜRETİM 3 0 3
FTİY2UZ008 ARAŞTIRMA VE YAYIN ETİĞİ 3 0 3
FTİY2UZ013 PROJE YÖNETİMİ VE UYGULAMALARI 3 0 3
FTİY2UZ014 BİLİŞİM YÖNETİMİ 3 0 3

 

Not: Tüm dönem dersleri verildikten sonra bitirme projesi sunulacaktır.