Değerli öğrencimiz,


Çevrimiçi sınavların sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için aşağıdaki bağlantılar üzerinden kullanım kılavuzlarını inceleyebilirsiniz.

Sınav modülü giriş adresi: https://amasya-sinav-lms.almscloud.net/

Ders Modülü giriş sayfası: https://amasya.almscloud.com/

İlk Giriş için

Kullanıcı adı: Öğrenci numaranız(Bilmiyorsanız e-Devletten veya OİBS'den öğrenebilirsiniz)

Şifreniz: TC Kimlik numaranız (11 hane) olarak tanımlanmıştır. Şifrenizi ilk girişte değiştirebilirsiniz.

 

Ayrıca, her dersin kendi sayfasında (ALMS'de) sınav aktivitesine tıklayarak sınav saati geldiğinde sınav modülüne erişebilirsiniz.

DİKKAT: Çevrimiçi sınavlarda her soru bir kez görüntülenebilir, sınavda sorular arasında geriye gitmek mümkün değildir.

 

  • Sınav takvimleri birimler tarafından oluşturulmaktadır. Sınav takvimleri UZEM ve/veya Fakülte/MYO sayfasında ilan edilir.
  • Çevrimiçi sınavların içeriği, kapsamı, oluşturulması, yayınlanması ve notların ilan edilmesi dersin öğretim elemanı tarafından yapılmaktadır. Sınavların içeriği, planlaması ile igili durumlar için öğretim elamanına ulaşınız.
  • Çevrimiçi sınavlara girebilmek için ilgili derse OBS üzerinden kayıtlı olmanız gerekmektedir. Ders kaydınız ile ilgili durumlarda akademik danışmanınız ve bağlı olduğunuz Fakülte/MYO öğrenci işleri birimi ile irtibata geçiniz.
  • Çevrimiçi sınavlara internet bağlantısı olan, güncel tarayıcılar yüklü bilgisayar ve mobil cihazlardan girilebilir.
  • Çevrimiçi sınavlar esnasında elektrik veya internet kesintisi ya da cihaz arızası durumunda, farklı bir cihazdan kalınan yerden devam edilebilir, ancak sınav süresi işlemeye devam eder. Aynı anda birden fazla cihazda sınav oturumu açılamaz.
  • Ara sınavlara geçerli bir mazereti nedeniyle giremeyen öğrencilerimiz bağlı olduğu Fakülte/MYO öğrenci işleri birimine mazeret sınavı için başvurulabilir. Başvurular birimler tarafından değerlendirilir.
  • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar için bağlı olduğunuz Fakülte/MYO öğrenci işleri birimine başvurulabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ: Sınava belirtilen saat aralığında girebilirsiniz. Ancak sınav sürenizin tamamını kullanabilmek için, sınav başlama saatinde sistemde hazır olunuz. Geç giriş yaptığınızda kalan süre kadar sınava katılabilirsiniz.

 

Teknik konularda sorularınız için uzem@amasya.edu.tr e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Başarılar dileriz

Amasya UZEM